خبرنامه

1397/02/04

زیباترین تونل های درختی دنیا

بهار خود را با بازدید یکی از این تونل های زیبای درختان شروع کنید. در سراسر دنیا تونل های زیبا و خارق العاده ای از درختان و گل های زیبایی وجود دارد که گردشگران و مسافران زیادی را هر ساله برای بازدید از این جاذبه های طبیعی جذب می کند. به این منظور در این بخش برای معرفی ۸ تونل معروف و مشهور درختی دنیا اشاره کردیم که امیدواریم از آن لذت ببرید. 

۱- سایت تاریخی ورمسلو٬ ساوانا٬ جورجیایی آمریکا
(Wormsloe Historic Site, Savannah)

در فاصله 20 دقیقه ای از مرکز شهر "ساوانا"  تونل زیبایی از درختان واقع شده ، این تونل زنده شامل درختان بلوط و گیاهان اسپانیایی می باشد ، قدم زدن داخل این تونل پر از اکسیژن به همراه تماشای منظره درختان سر به فلک کشیده آن ، حس خوبی در انسان ایجاد می کند .

۲- شهر یاکاراندا یا همان ‌پرتوریا آفریقای جنوبی  Pretoria
(The Jacaranda City)

جنوب شهر ژوهانسبورگ٬‌ پایتخت اجرایی و اداری آفریقای جنوبی شهر پرتوریا قرار گرفته است که این شهر مشهور است به درختان یاکاراندای و تونل های زیبایی که این درختان در سرتاسر شهر در خیابان های آن به وجود آورده اند. از آنجایی که ماه اکتبر این درختان شکوفه می دهند بهترین ماه برای بازدید از این شهر و تونل های زیبای آن همین ماه اکتبر است. گردشگران باید در نظر داشته باشند که خیابان های Bosman و Cilliers بهترین خیابان ها و محله های Arcadia ٬ Sunnyside و Brooklyn بهترین جاهایی هستند که می توانند به تماشای تونل های زیبای این درختان بنگرند.

۳- دارک هیدجیز در شهر بالیمانی در ایرلند شمالی
(The Dark Hedges, Ballymoney)

اگرچنانچه فصل دوم گیم آف ترونز رو تماشا کرده باشید حتما با این درختان راش و تونل ایجاد شده توسط آنها آشنایی دارید. این تنه های درخت درهم تنیده یکی از جاذبه ها گردشگری مشهور ایرلند شمالی به شمار می آیند که هم در زمان طلوع و هم غروب آفتاب بهترین موقع برای بازدید از این تونل درختان می باشد. اگر قصد بازدید از این جاذبه گردشگری طبیعی رو داشته باشید میتونید در هتل حصار (Hedge Hotel) در فاصله چند صد متری از اینجا تونل اقامت داشته باشید.

۴- تونل عشق٬ کلوان اوکراین
(Tunnel of Love, Klevan)

در امتداد یک راه آهن صنعتی بین کلیبان (Kleban) و اوژیو (Orzhiv) گذرگاه سرسبزی قرار دارد که به تونل عشق معروف است. بهترین زمان برای بازدید از این گذرگاه طاقدار بهار و تابستان است که شاخ و برگ سبز این تونل را به طور کامل پوشانده است٬‌ البته اوایل پاییز هم تغییر رنگ برگ درختان جذابیت و زیبایی خاصی به این تونل می دهد.

۵- رودخانه مگورو٬ توکیو ژاپن
(Meguro River, Tokyo)

فصل ساکورا و یا همان فصل شکوفه دهی درختان گیلاس در ژاپن تونل های زیبای طبیعی در زیر شکوفه های این درختان ایجاد می کند. ولی خاص ترین آن روی کانال رودخانه مگورو ایجاد می شود. بهترین زمان برای بازدید از این مکان موقع غروب خورشید می باشد زمانی که انعکاس رنگ سفید و صورتی شکوفه های درختان بر روی آب کانال مگورو زیباتر از دیگر اوقات روز می باشد که عکس گرفتن از زیبایی این مکان را خیره کننده تر از هر زمانی خواهد کرد. در امتداد این کانال بوفه و مغازه های فراوانی جهت خرید وجود دارد.

۶- پیاده راه بزرگ پارک ریجنت لندن٬‌ انگلستان
(The Broad Walk in Regent’s Park, London)

این پیاده راه درختی در پارک ریجنت در هرموقع از سال زیباست اما در پاییز وقتی برگ درختان هزار رنگ شده و فرو می ریزند زیبایی خاصی را به این مکان می دهد که قلب هر رهگذری را مجذوب خود می کند. در فصل بهار٬‌ رنگ برگ درختان سبز سیر می باشد.

۷- تونل سبز درختان سرو٬‌شهر پوینت رییز٬‌ کالیفرنیا
(Cypress Tree Tunnel, Point Reyes)

تونل سبز درختان سرو شهر و بندرماهی گیری مانتری در دماغه پوینت رییز به سال ۱۹۳۰ بر می گردد. بهترین زمان برای بازدید از این مکان همچون اکثر تونل های سبز دیگر موقع غروب آفتاب می باشد. زمانی که نور آفتاب پس از عبور از مابین تنه های این درختان آنها را سرخ رنگ می کند. شما این تونل درخت شناخته شده را در شبه جزیره پوینت رییز را در شمال سانفرانسیسکو پیدا خواهید کرد.

۸- پارک گل آشیکاگا در توچیگی ژاپن
(Ashikaga Flower Park, Tochigi)

در پارک گل آشیکاگا در ژاپن٬ تونلی به رنگ بنفش از گیاه گلیسین با نام علمی (wisteria) قرار دارد که بازدید کنندگان خود را زیر دوش زیبای گلبرگ های خود در ماه ها آوریل و می قرار می دهد. در سال 1870 باغبان‌ها زیباترین گیاه گلیسین جهان را در این پارک کاشتند که در طول سال‌ها توسعه یافته و بسیار عظیم شده است.
این گیاه بیش از 144 سال عمر دارد و امتداد آن به دو کیلومتر می‌رسد که باعث لذت بازدیدکنندگان شده است؛ این گیاه مانند پیچک بالا رفته و از روی شاخه درخت آویزان می‌شود و کاملاً مانند جنگلی رنگارنگ به نظر می‌رسد.

آيا در شهر و محل زندگی شما نیز تونل درختی وجود دارد؟ در قسمت نظرات اسم و موقعیت آن را با ما و همراهان سایت گردشگری تریپ یار به اشتراک بگذارید تا در مطالب و مقالات بعدی به آن نیز اشاره کنیم!

1397/02/04

چگونه سبک سفر کنیم؟

چگونه سبک سفر کنیم؟ راه و روش سبک سفر کردن را از زبان متخصصین سفر که دائما در حال سفر هستند و کار و حرفه شان سفر کردن است در اینجا براتان ترجمه کردیم. امیدواریم که با استفاده از متد و روش های زیر سفرهای سبک تر و راحت تری را از این پس تجربه کنید.

نکات کلیدی برای سبک سفر کردن از زبان Taylor Welden
۱- یک عدد شلوار! بله٬ فقط یک عدد شلوار. دومین شلوار رو برای سفرهای بیش از یک هفته بردارید.
۲- تمام وسایلی که فکر میکنید برای مسافرت نیاز دارید رو روی زمین بچینید بعدا نصف این وسایل رو کنار بگذارید مطمئنا شما به این وسایل نیاز ندارید.
۳- سبک سفر کردن بعضا به این معنی هست که بدون کوله سفر کنید. بله کسانی هستند که بدون برداشتن کوله و یا ساک مسافرتی مسافرت می روند. یا چنانچه با کوله سفر میکنید بعضا میتوانید از بخش امانتداری فرودگاه به این منظور استفاده کنید. (در سفرهایی که برای مدت زمان کوتاهی توقف بین پروازی دارید.) و از جاذبه های گردشگری نزدیک فرودگاه و یا آن شهر در صورت مدت زمان کافی بین پرواز بازدید فرمائید.
۴- جوراب نخی استفاده نکنید. از جوراب های پشمی و روغن سنتتیکی استفاده کنید.
۵- از شورت های باکسر استفاده نمایید. تنها ۳ عدد شورت باکسر با خود به همراه داشته باشید. این شورت ها به راحتی بسته بندی می شوند و وزن خیلی کمی دارند٬ به راحتی شسته می شوند و نسبت به شورت های نخی سریع تر خشک می شوند.

نکات کلیدی برای سبک سفر کردن اینبار از زبان: Jeff Broman
دانلود کتاب های راهنما در گوشی همراه به جای حمل کردن خود کتاب کمک زیادی به سبک سفر کردن شما خواهد کرد و شما رو شبیه دیگر توریست های که کتاب راهنمای یکسانی دارند نخواهد کرد. یا میتوانید در عصر دیجیتال و اطلاعات از سایت های گردشگری خوب برای این منظور استفاده نمائید.

 

نکات کلیدی برای سبک سفر کردن از زبان:  Tania Cruz
موقع سفر هیچ کتابی رو همراه خود نیاورید. در این صورت شما بیشتر رو به صحبت کردن با مردم خواهید آورد. نگران کتاب نباشید٬ نیازی به حمل کردن آنها نیست٬‌ به راحتی می توانید کتاب های متنوعی در هر جایی که می روید پیدا کنید.

نکات کلیدی برای سبک سفر کردن از زبان: Diego Saez-Gil
شما می توانید خیلی چیزها رو با نرم افزارهای مختلف در گوشی خود جایگزین کنید. از قبیل: دوربین٬‌ کتاب های راهنمای جهانگردی٬ نقشه٬ دفترچه یادداشت٬ کتاب٬ مجله و غیره. همچین اگر مسافرت های طولانی مدت انجام میدید میتوانید لباس های مورد نیازتان در طی مسیر را از مردم محلی بخرید برای این کار متوانید از نرم افزار Modabound  استفاده نمایید.

نکات کلیدی برای سبک سفر کردن از زبان: Chez Brungraber
برای سفرهای تابستانی لباس های رو انتخاب کنید که سریع تر خشک می شوند٬ و اگر ممکن هست٬‌ وقتی خیس هستند زیاد سنگین نباشند. چنانچه در یک کوه پیمایی شدید عرق کردید و یا دچار یک طوفان سخت شدید٬ لباس های خیس می تواند وزن زیادی رو به شما متحمل سازد.
برای سفرهای زمستانی و سرد٬ یک لباس بیرونی ضد آب خوب به همراه داشته باشید. همچین یک محافظ ضد آب برای کوله پشتی خود به همراه داشته باشید.

نکات کلیدی برای سبک سفر کردن از زبان: Jiff Permadi
حوله رو فراموش کنید. حوله ها اغلب سنگین و یا به سختی خشک می شوند. بیشتر هاستل ها حوله رایگان و یا کرایه ای برای استفاده دارند.
کیف های مکعبی و کیسه های فشرده سازی بسته بندی خیلی زیاد در بسته بندی شما کمک خواهند کرد. این کیف های کوچک بسته بندی لباس شما رو مجبور خواهند کرد که هرچه دارید را در آنها فشرده کنید و از آوردن لباس های اضافه خودداری کنید.
از لباس های ضد عرق استفاده کنید و همچنین لباسهای که سریع خشک می شوند.
با کوله دستی شروع کنید. اگه با کوله کوچیک دستی شروع کنید٬‌ در آخر سر وسایل کمی رو بر خواهید داشت. من همیشه موقع بسته بندی از خودم این سوال رو میپرسم٬‌ آیا این وسایل و در مقصد سفرم میتونیم پیدا کنم؟ اگه جواب بله است٬ خیلی مواقع از برداشتن آن وسیله خودداری میکنم.

1397/02/04

اهمیت طراحی پایدار و استفاده از ایده های سازگاربا محیط زیست در هتل ها

افزایش محبوبیت گردشگری سازگار با محیط زیست صنعت مهماننوازی را به سمت طراحی سبز و ایده های جدید سازگاری با محیط زیست هدایت می کند.
امروزه گردشگری سازگار با محیط زیست طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است و باعث افزایش توجه به طراحی پایدار و سبز برای هتل ها گشته است.
در این بخش دلایلی برای استفاده از طراحی پایدار و سبز برای اقامتگاه های گردشگری در افزایش جذب مسافر اشاره خواهیم کرد تا نقش و اهمیت این فاکتور مهم را برای هتلداران یادآور شویم.

انتخاب ٪۷۹ از مسافران برای اقامتشان٬ هتل های سازگار با محیط زیست می باشد.
۳۳٪ از مسافران ایالات متحده آمریکا معتقدند گزینه های سفرشان میتواند کمکی برای محیط زیست باشد.
۳ میلیون نفر از مسافران ایالات متحده آمریکا به محیط زیست توجه نشان می دهند
۵۱٪ از قرارهای ملاقات در هتل های سازگار با محیط زیست رزرو می شود
۷۰٪ از مسافران هتل های را که اعتبارات و لوح های سازگاری با محیط زیست گرفته اند را ترجیح می دهند
۶۷٪ از مسافران معتقدند هتل های پایدار مانند هتل های معمولی راحت هستند
۵۸٪ از مسافران هتل های سازگار با محیط زیست را ترجیع می دهند
۴۰٪ از میهمانان میگویند که حاضر هستند ۱۰ دلار هزینه بیشتر برای هر شب اقامتشان در هتل های سازگار با محیط زیست پرداخت کنند
۶۰٪‌ از مسافران ایالات متحده آمریکا در سه سال گذشته مسافرت پایدار و سازگار با محیط زیست را تجربه کرده اند که در مقایسه با دیگران ۳ روز اضافی و ۶۰۰ دلار بیشتر در میانگین خرج کرده اند
۴۶٪‌ از مسافران تجاری اروپا میگویند که سیاست های زیست محیطی شرکت شان تاثیر مستقیم بر سفر آنها دارند
۴۲٪ از پاسخ دهندگان خود را مسافران پایدار می دانند

1397/02/04

استفاده از گیاهان سبز در فضاهای عمومی هتل ها

 

 

 

هتلداران ایالات متحده با اضافه کردن گیاهان سبز و زنده به فضاهای داخلی هتل ها آنها را سرزنده و زیبا می نمایند٬ هرچند تا حدودی این کار نیاز به نگهداری و مراقبت دارد ولی مزایای آن بیشتز از آن چیزی هست که تصورش را می کنید.
هتل یک پارک مرکزی (Hotel Central Park 1) نیویورک سیتی دارای بسیاری از المان های عناصر طبیعی و گیاهان سبز در سراسر هتل خود هست. مدیرکل هتل یک نیز همچنین اشاره به آن کرد که گیاهان سبز موجود در هتل خود را شبیه به آنچه در پارک مرکزی نیویورک می توانید پیدا کنید می داند.
“ به خاطر نزدیکی ما به پارک مرکزی٬ طبیعی بود که ما یک محیط شاداب و سبز در داخل هتل ایجاد کنیم٬ نه تنها در فضاهای عمومی هتلمان بلکه در اتاق ها و سوئیت های مهمانانمان نیز از طراحی فضاهای سبز نیز بهره بردیم.”
او نیز به افزایش رضایتمندی میهمانان هتل بخاطر طراحی و استفاده کاربردی از عناصر و گیاهان سبز در هتل خود اشاره کرد.

تصاویر زیبا و سبز از هتل یک پارک مرکزی (1 Hotel Central Park) نیویورک آمریکا

1397/02/04

تخفیف 80 درصدی هتل‌ های کشور به نوروزبانان بی‌ نوروز

معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری اعلام کرد: «هتل‌ های کشور تخفیف 80 درصدی به نوروزبانان بی‌ نوروز ارائه می‌ کنند.»

به‌ گزارش میراث‌ آریا به‌ نقل از مرکز روابط‌  عمومی و اطلاع‌ رسانی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری، علی‌ اصغر مونسان معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری، امروز چهارشنبه 8 فروردین با اعلام این خبر افزود: «در توافق با جامعه هتلداران ایران نوروزبانان بی‌ نوروز که همراه با اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر به خدمت‌ رسانی به گردشگران نوروزی مشغول بودند می‌ توانند از روز سه‌ شنبه 21 فروردین تا روز یکشنبه 26 فروردین جاری از تخفیف 80 درصدی هتل‌ ها در سراسر کشور بهره‌ مند شوند.»

محمد محب‌ خدایی معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی نیز در خصوص این تصمیم اعلام کرد: «نوروزبانان بی‌ نوروز در دستگاه‌ های مختلف و در تمام تعطیلات نوروزی تلاش زیادی برای خدمت‌ رسانی به گردشگران نوروزی داشتند و توفیق خدمت به خانواده خود در روزهای نوروز نداشتند. به همین دلیل سازمان میراث‌ فرهنگی برای جبران تلاش آنها و تقدیر از صبر خانواد ه ها تصمیم به ارایه تخفیف 80 درصدی هتل‌ ها به نوروزبانان بی‌ نوروز گرفت.»

منبع:
اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان شرقی

1397/02/04

جشنوارۀ هنر و فرهنگ نوروزگاه ١٣٩٧ - کاروانسرای دیرگچین

کاروانسرای دیر گچین با هدف آگاهی‌افزایی در حفاظت و احیای فرهنگ و آداب و رسوم سنتی نوروز، جشنی ویژه در نوروز ٩٧ با محوریت فرهنگ و هنر، طبیعت، ورزش، سلامت و زندگی بومی، در دو بخش دیرگچین و پارک موزه طبیعت ترتیب داده است. 

دیر گچین (فرهنگ و هنر)
ویژه برنامه تحویل سال / قصه‌گویی کنار آتش با محوریت فرهنگ عامه و ادبیات بومی / اجرای نمایش‌هایی با دور رویکرد آیینی سنتی و هنر جدید / برپایی کارگاه‌های هنری از قبیل، سفالگری، نگارگری، نقاشی، نمایش، چوب تراشی / کمپ رصد و عکاسی شب / گالری‌ نقاشی‌، عکاسی، هنرهای تجسمی، چیدمان، نور و هنر جدید / ورزش همگانی / محفل موسیقی سنتی / هفت سین / بازارچه صنایع دستی و هنری ایرانی.

پارک موزه طبیعت
کارگاه پخت نان و پشم چینی
جشواره های عشایری
بازیهای بومی شتر سواری و اسب سواری
محصولات عشایری
تور طبیعت گردی
باشگاه ورزش های سبز کویری پیاده روی ، دوچرخه سواری و اسب سواری
این مجموعه در ایام نوروز محیطی با امکانات رفاهی و تفریحی را در دل کویر برای بازدید کنندگان و علاقه‌مندان به طبیعت و هنر محیا کرده است.
اتاق‌های اقامتی کاروانسرا برای شب‌مانی و اسکان، رستوران، کافی‌شاپ، سالن نمایش، گالری‌ها و کارگاه‌های هنری از جمله محیط های محیا برای میزبانی در ایام نوروز هستند. 


مجری: 
مجموعه دیر گچین با همکاری تیم هنری دوره اول 
تبلیغات:
آژانس تبلیغاتی کارو 
با حمایت:
سازمان میراث فرهنگی استان قم
سازمان عشایری و جهاد کشاورزی استان قم
 

زمان برگزاری:
 ٢٩ اسفند ٩۶ لغایت ١٣ فروردین ٩٧ 
مکان برگزاری:
کاروانسرای دیرگچین و پارک موزه طبیعت واقع در اتوبان قم-گرمسار، 90 کیلومتر مانده به گرمسار.

1397/02/04

۱۶ ترفند و روش کاربردی برای تجربه سفر خوب و ارزان

در این مقاله کوتاه به تجربیات شخصی Louis Cole که کارش سفر کردن هست خواهیم پرداخت. لویس کول بیش از ۱۶۰۰ ویدئو از سفرات ماجراجویانه اش در ۵ سال اخیر را برای ۲ میلیون نفر فالوور خود در یوتوب به نمایش گذاشته است.

او اخیرا با سایت بازفید راجب تجربیات چندین سال سفر خود مصاحبه داشته است که در این گفتگو ۱۶ ترفند و راهکار عالی برای تجربه سفر خوب و ارزان توسط ایشان ارائه شده است. ما در بخش سعی کردیم این مطالب را با تصاویر مرتبط برای همراهان تریپ یار به اشتراک بگذاریم. 

۱- در واقع برای سفر کردن نیاز به پول زیاد نیست.
بیشترین خرج سفر شامل خرید بلیط پرواز است٬ ولی وقتی که به مقصد خود رسیدید می توانید با خوردن غذاهای ساده٬ و یا با پیدا کردن کار در مسافرخانه های بک پکیرها با چند ساعت کار روزانه اقامت رایگان در این هاستل ها داشته باشید.

۲- کار کردن در مسافرخانه ها راحت ترین راه برای پول درآوردن و آشنا شدن با دیگران است.
من وقتی به استرالیا سفر کردم٬ در باغچه مسافرخانه ای روزانه برای چند ساعت کار میکردم و بجایش غذا و تخت رایگانی برای ماندن می گرفتم. این کار یک فرصت عالی برای دیدار و آشنا شدن با یک جامعه کاملا جدید با مردمانش برایم بود.

۳- راه حل قطعی برای صرفه جویی در پول در هنگام سفر این است که با دوستان خود به سفر بروید و هزینه های سفر را با همدیگر به اشتراک بگذارید.

۴- برای داشتن تجربه پرواز راحت تر شما نیازی ندارید که بلیط بخش درجه یک هواپیما را خریداری کنید. صندلی ردیف خروج اضطراری برای راحتی نیز کافی می باشد.
اگر قد بلندی دارید ارزش این را دارد که با پرداخت مقداری مبلغ اضافی صندلی ریف خروج اضطراری را برای مسافت های طولانی رزرو کنید. مهم است که احساس راحتی در پرواز های طولانی مدت داشته باشید تا سفر خود را با خوبی شروع کنید.

۵- بالش مسافرتی٬ گوشگیر٬‌ ماسک چشم واقعا می تواند تجربه سفر شما را تغییر دهد.

۶- هنگام بسته بندی کردن کوله پشتی می تواند با حذف کردن لوازم آرایشی وزن کوله خود را پایین نگه دارید. 
معمولا مردم با بسته بندی کردن وسایل آرایشی باعث افزایش وزن کوله خود می شوند در حالی که این وسایل را میتوان در مقصد نیز خرید کرد(حتی بعضا ارزان تر!).

۷- مسافرت با کوله پشتی بهتر از مسافرت با چمدان است.
برای این منظور میتوانید از کوله پشتی هایی با طراحی برجسته که دسترسی راحت تری به وسایل و لوازم داخل کوله را میدهد استفاده کنید.

۸- برای ضبط خاطرات سفر نیازی به دوربین عکاسی تجملی نیست٬ ولی همه چیز به آنچه شما از یک سفر میخواهید بر میگرد.
دوربین گوشی های هوشمند هر روز بهتر و بهتر می شوند٬ اما لویس هنوز ترجیح می دهد که از دوربین هایی با لنز زوم دار استفاد کند

۹- قبل از بسته بندی کردن وسایل سفر خود حتما مطالعه ای در مورد مقصد سفر خود داشته باشید تا بدانید که چه چیزی واقعا در این سفر نیازتان می شود.

برای مسافرت های که به جاهای سرد سفر میکنید٬ همیشه شلوار زیر گرم بهمراه داشته باشید! برای سفر به جاهای گرم٬ همیشه ضد آفتاب و کفش راحتی بهمراه داشته باشید! چنانچه به مناطق گرمسیری استوایی میروید حتما کرم دفع پشه بهمراه خود داشته باشید.

۱۰-قبل از سفر برنامه از قبل تنظیم شده نداشته باشید فقط یک لیست کلی از برنامه سفر خود داشته باشید.
بهترین ماجراجویی ها اغلب حاصل اتفاقات غیرمنتظره است و این امر فقط با خود را به جاده سپاردن اتفاق می افتد. پس موقع سفر کردن تمامی برنامه سفر خود را از قبل تنظیم نکنید. تا هنگام سفر در موقع نیاز انعطاف پذیری کامل را داشته باشید.

۱۱- انعطاف پذیری و آماده شدن برای انطباق٬ یکی از مهم ترین بخش های سفر است.
وقتی درحال سفرید٬ بعضا همه چیز بر اساس برنامه های که از قبل ریخته اید پیش نمی رود. باید برای پذیرش تغییر و امتحان کردن مسیر جدید آمادگی داشته باشید٬ اینجا جایی هست که بهترین ماجراجویی ها اتفاق می افتد.

۱۲- کلاهبرداری ها به راحتی قابل اجتناب هستند اگر چنانچه خود را در شرایط آسیب پذیر بودن قرار ندهید.
وقتی در حال مذاکره کردن همواره هوشیار و صبور باشید تا دقیقا بدانید که چه سرویس های شامل معامله ای که در حال انجام آن هستید می باشد و کدام خدمات شامل آن نمی باشد.

۱۳- هیچ ارزانی بی علت نیست. هرگز فریب قیمت های که بیش از اندازه ارزان هستند را نخورید.
هرگز عجله ای برای رزرو کردن پرواز یا هتل خود نداشته باشید٬ حتما از سایت های قابل اعتماد با خدمات دهی مناسب برای روزرو پرواز و هتل ها خود استفاده کنید. هرگز خدمات رضایت بخش و تجربه خوب را با ارزانی تعویض نکنید.

۱۴- بهترین وقت رزرو برای هر سفری دوارن غیر پیک و کسادی از لحاظ گردشگری در مقصد گردشگری است.
خیلی مهم است که تعطیلات مدارس و تعطیلات رسمی کشور مقصد را برای زمان سفر خود انتخاب نکنید.

۱۵- استفاده از انواع مختلف اقامتگاه در طول سفر نیز می تواند به داشتن سفر با تجربیات مختلف و ارزان تر کمک کند.
قرار نیست که همه هتل هایتان ۵ ستاره و یا مسافرخانه باشد! یا فقط تجربه اقامت در شهرهای بزرگ را داشته باشید! می توانید با ترکیب سفر خود با اضافه کردن بازدید از حاشیه شهرها و یا روستاها تنوع سفر خود را گوناگون کنید تا با تجربه ای متفاوت به خانه برگردید.

۱۶- مهم تر از همه چیز برایتان داشتن بیمه مسافرت را توصیه می کنم.
داشتن بیمه مسافرت شما را از استرس و نگرانی بیخودی دور نگه میدارد.